كانگ فو اماج قدرت انسانهاست و انسان های قدرتمند تجاوزگر نیستند بلكه هر چه تجاوز و بیدادگری است در روح ضعیف انسانی است............كانگ فو یك هنر است تا تعلیم بدنی،هنر خود سازی،خودشناسی،هنر خوبی كردن و هنر خدا شناسی را می آموزد............كانگ فو بایستی مثل گلی كه روحش از هر احساس یا هوسی پاك است همواره رشد كند............طریقت ما راه نشان دادن قدرت ما نیست بلكه راه نشان دادن ضعف انسان هاست............كانگ فو جای هوسبازان ناپاك نیست،پس بیدار باشید............همراه کانگ فو را باید در دل همراهان با ایمان و در عمل راهدانان راهمان باید یافت . مواظب راهدان نما ها و گمراهان و دمراهان باشید............در طریقت ما همراهان با اندیشه و افکار و در نهایت با کردارشان معنا پیدا میکند نه با ضربات مشت و لگد،واعتقاد همراهان در چسباندن شاهرگ ها بیکدیگر نیست،در معنا کردن حرمتها و ساختن ها در ورای سوختنهاست............در طریقت دانایی سستی نشان کفر است در هر لحظه از زمان بیدار و هوشیار باشید............طریقت ما پرورشگاه همراهان سمایی برای مردمان جهانیست.در تاریکی شب به تولد اندیشه ها و جرقه ی صاعقه ی افکار خودسازی به ذن ............طریقت ما مکتب آموزش آموزکاران فرداست............گفتن جمله ی همراه چه سخت آسان،پشت همراه ماندن چه سخت،پیمان بستن چه آسان ،پای پیمان ماندن چه سخت!............
كانگ فو توآ 21 معبد تبریز - مطالب فروردین 1390

یك مقاله در رابطه با تاریخ شیعه

دوشنبه 1390/01/22 21:56

نویسنده : یك همراه ناشناس
یك مقاله در رابطه با تاریخ شیعه...
پیشنهاد میكنم بخونید مفیده

دانلود

توآدیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 1390/01/22 22:00

یك كلیپ از قدرت كانگ فو توآ 21

جمعه 1390/01/19 20:23

نویسنده : یك همراه ناشناس

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: یك ، كلیپ ، از ، قدرت ، كانگ ، فو ، توآ 21 ،
آخرین ویرایش: جمعه 1390/01/19 20:25

اقدامات اولیه در آسیب های ورزشی

جمعه 1390/01/19 20:10

نویسنده : یك همراه ناشناس
ارسال شده در: مقالات و مطالب رزمی و ورزشی ،


اقدامات اولیه درمانی در آسیبهای ورزشی شامل مراحل زیر است :

1- محافظت و پیشگیری از آسیب بیشتر مثلاً با استفاده از وسایل کمک ارتوپدی

2- استراحت که بسته به نوع آسیب از فرم مطلق آن تا استراحت نسبی را شامل می شود.

3- استفاده از یخ سبب کاهش درد،تورم و التهاب می شود.

4- فشار که اگر همراه با یخ استفاده شود سبب محدود شدن تورم خواهد شد.

5- بالا نگه داشتن عضو آسیب دیده نسبت به سطح قلب سبب تسهیل تخلیه وریدی از ناحیه مربوطه می شود.

6- عمل های محافظتی که در مواقع آسیب جزیی و بدون علامت ورزشکار استفاده میشود مثلاً استفاده از بانداژ برای پیچ خوردگی مختصر مچ پا.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: اقدامات ، اولیه ، در ، آسیب های ، ورزشی ،
آخرین ویرایش: - -

آشنایی با آمادگی جسمانی

جمعه 1390/01/19 20:06

نویسنده : یك همراه ناشناس
ارسال شده در: مقالات و مطالب رزمی و ورزشی ،


 اما دومین فاکتور، انعطاف پذیری است، این فاکتور اجازه می دهد تا عضلات در وسیع ترین دامنه حرکتیشان حول مفصل به حرکت درآیند، این فاکتور تقریباً در تمامی ورزش ها مورد نیاز بوده و قابلیت تحرک پذیری را بالا می برد. مانند حرکات ورزش ژیمناسیک و باله.

      فاکتورهای سوم و چهارم به ترتیب عبارتند از قدرت عضلانی که به معنای به کار بستن نیرو وانرژی حاصله از عضلات در حین اجرای فعالیت ها است(حدود45/0از وزن بدن هر فرد را عضلات تشکیل می دهند). در ورزش های قدرتی مانند وزنه برداری و پاورلیفت بیشتر مورد استفاده بوده و تقویت می شود. استقامت عضلانی که به معنی به کارگیری یک عضله یا گروهی از عضلات برای انجام یک سری انقباضات مداوم در مدتی نسبتاً طولانی با کمترین احساس خستگی است و عمل کششی بارفیکس بهترین مثال برای این مورد است.


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: آشنایی ، با ، آمادگی ، جسمانی ،
منابع: كانگ فو توآ 21 اهواز ،
آخرین ویرایش: - -

بانوان و کانگ فوتوآ 21

جمعه 1390/01/19 20:03

نویسنده : یك همراه ناشناس
ارسال شده در: مقالات و مطالب رزمی و ورزشی ،


از آنجا که برروی ورزشکاران زن تحقیقات دقیق و گسترده ای صورت نگرفته است،یک اتفاق نظر کلی در مورد سطح عملکرد آنها وجود ندارد.وجود اختلافات فیزیولوژیک و نیز ساختاری بین جنس زن و مرد هم مزید بر علت شده است.اما با توجه به آنچه که تا به امروز میدانیم،به تعدادی از خصوصیات و ویژگی های جنس مونث در ارتباط با ورزش و فعالیت بدنی اشاره میکنیم.

فعالیت ورزشی شدید باعث کاستن سطح استروژن خون میشود،اما لزوماً روی سطح عملکرد بدنی اثری نمی گذارد.

در تمرینات با شدت برابر،اختلافی در میزان بروز آسیبهای ناشی از ورزش در زن ومرد دیده نمیشود.

قرص های ضد بارداری احتمالاً سبب تغییرات چشمگیر فیزیولوژیک در بدن زن می شوند،اما تاثیر عمده ای روی عملکرد فرد نخواهند گذاشت.
به ادامه مطلب بروید.

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: بانوان ، و ، کانگ ، فوتوآ 21 ،
منابع: كانگ فو توآ 21 اهواز ،
آخرین ویرایش: - -

راز سالم بودن بدن

جمعه 1390/01/19 19:58

نویسنده : یك همراه ناشناس
ارسال شده در: مقالات و مطالب رزمی و ورزشی ،

ازقدیم گفته اند عقل سالم در بدن سالم است و یکی از کم خرج ترین راه های تضمین سلامتی ورزش مناسب و پیوسته است اما ورزشی که هر روز و به مدتی مناسب و کافی باشد چه ورزشی است ؟

مطالعات علمی نشان می دهد روزی نیم ساعت ورزش صبحگاهی یا هنگام عصر و غروب آفتاب به طوری که منجر به عرق کردن شود برای نگهداشتن بدن در وضعیتی متعادل کافی است . این ورزش باید مقداری دویدن آهسته و حرکات دست ها سینه کمر پاها و گردن باشد و پس از پایان ورزش و بازگشت به خانهبا حالت دو یا راه رفتن باشد تادر اصطلاح بدن سرد نشود و سپس دوش آبگرمی گرفته و صبحانه یا عصرانه مناسبی میل شود .

باید توجه شود اگر ورزش منجر به عرق کردن نشود یعنی بدن نتوانسته از محدوده مصرف انرژی پایه خارج شود به تعبیری دیگر ورزش باید بتواند حاملان ذخیره انرژی در بدن که چربی ها و قندها هستند را مصرف کند و دوچرخه تجزیه آنها را به راه اندازد وی یکی از علائم راه افتادن مصرف انرژی های ذخیره شده گرم شدن بدن و به دنبال آن عرق کردن است . ورزش مناسب درمانی است که مخارج و عوارض ندارد . ورزش موجب می شود چربی هاوقندهای اضافی بدن سوخته شوند وسلولها فضای سیتوپلاسمی خودراازواکوئل های مملو از چربی خالی کنند و فضای مناسب برای انجام واکنش های متابولیسمی فراهم گردد . قلب و برخی از عضلات دیگر از اسیدهای چرب برای تامین انرژی خود استفاده می کنند و در اثر ورزش اشکال ذخیره اسیدهای چرب مثل تری گلیسرید شکسته شده و می سوزد . در نتیجه تری گلیسرید خون خیلی سریع کاهش می یابد .


به ادامه مطلب بروید.

دیدگاه ها : نظرات
منابع: كانگ فو توآ 21 اهواز ،
آخرین ویرایش: جمعه 1390/01/19 20:01

تسلط بر خشم

جمعه 1390/01/19 19:55

نویسنده : یك همراه ناشناس
ارسال شده در: مقالات و مطالب رزمی و ورزشی ،


خشم در طبیعت هر انسانی به ودیعه گذاشته شده اما از ارزش های انسان این است که طبایع تکوینی خود را تحت فرمان عقل و ایمان در آورد نه اینکه اسیر فرمان طبایع تکوینی خود گردد . بنابراین یک انسان مومن و عاقل مامور به این است که هر گاه گرفتار خشم مذموم شد بر خشم خود تفوق و تسلط پیدا کند و آتش خشم خود را با صبر و خویشتن داری خاموش نماید تا هم مردم از سوی او در عافیت باشند و هم خود از رفتار شایسته و عقلانی برخوردار باشد .

خداوند در قران کریم می فرماید : (( والکاظمین الغیظ و العافین عن الناس و الله یحب المحسنین ))

انان که خشم خود را فرو می نشانند و از بدی ها و برخردهای ناپسند مردم می گذرند اینان انسان های نیکو کارند و خداوند نیکو کاران را دوست دارد .

فردی با امام سجاد (ع) برخورد اهانت آمیزی داشت . امام سجاد (ع) خویشتن داری نموده و جواب او را ندادند . پس از رفتن آن شخص که مقداری گذشت امام (ع) به همراهانش فرمود : برویم جواب آن شخص را بگوییم . همراهان حضرت ابتدا تصور کردندحضرن می خواهد مقابله به مثل نمایداما در بین راه دیدند حضرت آیه بالا را زمزمه مینماید دانستند کهحضرت درصدد بخشش او می باشد آنگاه که حضرت به در خانه آن شخص رسید و با آن شخص دیدار نمود سخنانی به این مضمون فرمودند : اگر تو مقصر بودی خداوند تو را ببخشد و اگر من تقصیر داشتم خداوند مرا ببخشد .

امام علی (ع) میفرماید : ...واکظم الغیظ و تجاوز عند المقدره و احلم عند الغضب و اصفح مع الدوله تکن لک العاقبه .

خشم خود را فرو بنشان هنگام تندی بردبارباش و با وجود قدرت و امکان انتقام گرفتن از انتقام دوری کن تا اینکه در انتهای کار سعادت و نیکبختی از آن تو باشد .

انسانهای قدرتمند تجاوزگر نیستند


به ادامه مطلب بروید.

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: تسلط ، بر ، خشم ،
منابع: کانگ فوتوآ 21 اهواز ،
آخرین ویرایش: جمعه 1390/01/19 20:09

عکس گنگره ی تهران 89

دوشنبه 1390/01/15 22:21

نویسنده : یك همراه ناشناس
ارسال شده در: مقالات و مطالب رزمی و ورزشی ،

به ادامه مطلب بروید.

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: عکس ، گنگره ، ی ، تهران ، 89 ، 89/11/29 ،
آخرین ویرایش: - -

از علی آموز اخلاص عمل

دوشنبه 1390/01/15 22:02

نویسنده : یك همراه ناشناس
ارسال شده در: مقالات و مطالب رزمی و ورزشی ،
بزرگترین گناه           ترس است.

بزرگترین تفریح          کار است.

بزرگترین بلا              ناامیدی است.

بزرگترین شجاعت      صبر است.

بزرگترین استاد          تجربه است.

بزرگترین اسرار          مرگ است.

بزرگترین افتخار          ایمان است.

بزرگترین سود           فرزندنیک است.

بزرگترین هدیه           گذشت است.

بزرگترین سرمایه       اعتمادبه نفس است.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: از ، علی ، آموز ، اخلاص ، عمل ،
آخرین ویرایش: - -ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو