تبلیغات
كانگ فو اماج قدرت انسانهاست و انسان های قدرتمند تجاوزگر نیستند بلكه هر چه تجاوز و بیدادگری است در روح ضعیف انسانی است............كانگ فو یك هنر است تا تعلیم بدنی،هنر خود سازی،خودشناسی،هنر خوبی كردن و هنر خدا شناسی را می آموزد............كانگ فو بایستی مثل گلی كه روحش از هر احساس یا هوسی پاك است همواره رشد كند............طریقت ما راه نشان دادن قدرت ما نیست بلكه راه نشان دادن ضعف انسان هاست............كانگ فو جای هوسبازان ناپاك نیست،پس بیدار باشید............همراه کانگ فو را باید در دل همراهان با ایمان و در عمل راهدانان راهمان باید یافت . مواظب راهدان نما ها و گمراهان و دمراهان باشید............در طریقت ما همراهان با اندیشه و افکار و در نهایت با کردارشان معنا پیدا میکند نه با ضربات مشت و لگد،واعتقاد همراهان در چسباندن شاهرگ ها بیکدیگر نیست،در معنا کردن حرمتها و ساختن ها در ورای سوختنهاست............در طریقت دانایی سستی نشان کفر است در هر لحظه از زمان بیدار و هوشیار باشید............طریقت ما پرورشگاه همراهان سمایی برای مردمان جهانیست.در تاریکی شب به تولد اندیشه ها و جرقه ی صاعقه ی افکار خودسازی به ذن ............طریقت ما مکتب آموزش آموزکاران فرداست............گفتن جمله ی همراه چه سخت آسان،پشت همراه ماندن چه سخت،پیمان بستن چه آسان ،پای پیمان ماندن چه سخت!............
كانگ فو توآ 21 معبد تبریز - بدنسازی در کانگ‌فو‌توآ

بدنسازی در کانگ‌فو‌توآ

چهارشنبه 1389/11/6 16:44

نویسنده : یك همراه ناشناس
ارسال شده در: مقالات و مطالب رزمی و ورزشی ،


بدنسازی به سه قسمت تقسیم می‌شود که عبارتند از    :

1-       بدنسازی ضربه‌ای

2-       استفاده از ابزار برای بدنسازی

3-       بدنسازی و ذن

حال به توضیح هر کدام از آنها می‌پردازیم

1-       بدنسازی ضربه‌ای

برای بالا بردن قدرت و استقامت عضلات، واردکردن ضربه بـا استفاده از ضربات دست و پا به نقاط مختلف بدن میتواند استقامت عضلات در بـرابـر ضربات افزایش داد.

2-       استفاده از ابزار برای بدنسازی

وزنه و دیگر وسایل بدنسازی در ایجاد حجم بدن مـوثر است    .

ولی استقامت را در برابر عضلات ایجاد نمی‌کند، قدرت عضلانی را تقویت می‌کند و هیچگونه نقشی در استقامت عضلانی در رزمی ندارد.

تکنیک‌های دورانی کانگ‌فو‌تـوآ پیچش و قفل و کوبش منحصربه‌فرد آن تناسب اندام را ایجاد می‌کند    .

3-       بدنسازی و ذن

شناخت بدن و توانایی آن نقش اساسی در بالا بردن بدن و تقویت آن دارد    .

ایجاد اعتماد به نفس در برابر مشکلات و تحمل سختیها بدن را در آزمونگاه خود متبلور می‌سازد و رشد بدن را دوچندان می‌سازد    .

آمادگی روحی در تمرینات کانگ‌فو‌توآ بسیار مهم است.

 

بدنسازی ضربه‌ای و ذن

بطور کلی  حجم عضلات در کانگ‌فو اهمیت چندانی ندارد بلکه کارائی عضلات است که مد نظر است.

در بدنسازی ضربه‌ای با استفاده از تکنیک‌های تنفسی  انقباض و انبساط٬ متناسب با سطح هنرجو ضرباتی را بر بدن او وارد می‌کنند که سبب مقاومت در برابر ضربات و حرکت نیروی چی در بدن می‌شود   .

در بدنسازی کوبشی هنرجویان ممکن است ضمن اجرای تکنیک با زمان‌‌بندی مناسب انقباضی را در کل یا بخشی از بدن  بوجود بیاورند که ضمن تاثیر بر قدرت و استقرار باعث ایجاد استقامت می‌شود .

در بدنسازی فشاری نقاطی را فشار می‌دهند که امکان ضربه مستقیم به آنجا وجود ندارد و یا هنرجو قدرت و تحمل ضربه را در آن نقاط کسب نکرده مانند مفاصل.

در بدنسازی و ذن با کنترل بیشتر تنفس و هدایت نیروی چی آمادگی بدن در برابر ضربات قوی‌تر و حتی مرگبار بالا می‌رود.

واضح است که هرکدام از این تمرینات متناسب با سطح فرد تغییر می‌کند و ممکن است برای برخی از تمرینات سال‌های زیادی انتظار کشید.

 

بدنسازی با وزنه

در مورد بدنسازی با وزنه برخی از اساتید اعتقاد دارند که  بطور کلی در کانگ‌فو اصلا نیازی به وزنه نیست و حتی توصیه میکنند به هیج وجه از وزنه و دستگاه‌های بدنسازی استفاده نشود زیرا موجب تغیر شکل و عملکرد عضلات و کندی حرکات و خشکی بدن و اختلال در فعالیت قلب می‌شود. اما برخی نیز اعتقاد دارند که برای تقویت عضلات تمرینات هوازی و قدرتی کانگ‌فو کافی نیست و برای از بین بردن معایب کار با وزنه سرعت حرکت و وزن وزنه را تغییر دادند و یا برخی از حرکات سرعتی را بعد از کار با وزنه انجام می‌دهند.

اما در کانگ‌فو حرکاتی مانند شنا و بارفیکس انجام می‌شود و برای تقویت هرعضله تمرینات قدرتی و استقامتی وجود‌ دارد


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -